• Nasi Partnerzy

• Nasza placówka jako instytucja oświatowa współpracuje z wieloma lokalnymi instytucjami, które wspomagają i uatrakcyjniają naszą pracę. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i gotowi na współpracę w celu podnoszenia jakości pracy naszego przedszkola.

1.Najważniejszymi partnerami są RODZICE naszych wychowanków, z którymi wzajemnie się wspieramy w celu najoptymalniejszego rozwoju dzieci.

2. Powiatowa Poradnia Psychologiczna - Pedagogiczna - nasza współpraca polega na wspieraniu prawidłowego rozwoju dziecka. Organizujemy spotkania ze specjalistami dla dzieci i dla rodziców na terenie placówki oraz w poradni. Dzieci uczestniczą w przeiewowych badaniach mowy, słuchu, wzroku.

3. Policja i Straż Pożarna - te instytucje wspierają nas w wdrażaniu dzieci do bezpiecznych zachowań nie tylko w przedszkolu, ale także na drodze, w domu. Przyjeżdżają do dzieci oganizując prelekcje, pokazy, organizując dla nas konkursy.

4. Uniwersytet III Wieku - organizowanie cyklu spotkań w ramach edukacji regionalnej

5. Szkoły Podstawowe, do których najczęściej zapisywani są nasi absolwenci: Szkoły Podstawowe Nr 15, Nr 13, Nr 9  - organizowanie zajęć dla dzieci - udział w lekcjach, zwiedzanie szkoły, udział przedszkolaków w dniach otwartych

6. Tarnogórska Szkoła BeClever - organizowanie zajęć w przedszkolu dla dzieci, organizowanie zajęć w szkole  z udziałem rodziców

7. GKS Czarni Bytom - orgnizowanie zajeć na terenie placówki,a przez to wspieranie rozwoju ogólnej sprawności rychowej dzieci oraz propagowanie szlachetnego i zyskującego coraz większą popularność sportu jakim jest Judo.

8. Świetlica Miejska - filia w Opatowicach - wspólnie organizujemy przedsięwzięcia dla rodzin przedszkolnych oraz mieszkańców Opatowic, czyli dzielnicy Tarnowskich Gór, w której się znajdujemy. Są to: Jasełka, Koncerty Noworoczne, przedstawienia teatralne Klubu Rodziców Twórczych - z cyklu: Rodzice-Dzieciom, Zabawy karnawałowe dla dzieci i dorosłych, PIkniki, Festyny, na których dzieci prezentują swoje umiejetności.wszystkie te przedsięwzięcia są otwarte i są na nie zapraszani wszyscy mieszkańcy Opatowic oraz absolwenci naszego przedszkola.