• Informacje ogólne

• Przedszkole jest czynne 11 godzin dziennie; od 600 do 1700, od poniedziałku do piątku przez 11 miesięcy w roku.

W budynku znajdują się trzy sale, dwie z nich, to sale zajęć codziennych, trzecia – zwana rekreacyjną. Jednak z powodu potrzeb sala ta została zaadoptowana dla grupy dzieci w 2013roku i od tego czasu nasze przedszkole stało się trzyoddziałowym.

Ze względu na umiejscowienie, duży ogród, serdeczną, rodzinną atmosferę rodzice dowożą nam dzieci z różnych części miasta.

Oddziały przeważnie skupiają dzieci w zbliżonym wieku: 3- 4-latki oraz 5- 6-latki; na życzenie rodziców nie rozdziela się rodzeństw do różnych grup.

ATUTY NASZEGO PRZEDSZKOLA

• Lokalizacja poza centrum miasta w dzielnicy o charakterze wiejskim.
          • Duży, prawie hektarowy ogród przedszkolny, w całości zadrzewiony różnymi gatunkami drzew i krzewów, wyposażony w urządzenia sportowe, rekreacyjne; urządzony bezpiecznie i estetycznie jest dla dzieci miejscem wypoczynku, zapewnia im możliwość przebywania na świeżym powietrzu i ruchu przez cały rok, obcowania z naturą - poznawania świata roślin i zwierząt, a także działalności proekologicznej.
          • Możliwość pobytu rodzica wraz z dzieckiem w przedszkolu w każdym dowolnie wybranym dniu w ciągu całego roku, czynne uczestniczenie w zabawach i zajęciach – wieloletnia tradycja pozwalająca dziecku na szybką adaptację w przedszkolu, umożliwiająca rodzicowi obserwację zajęć i zabawy dziecka, ale także możliwość poznania metod pracy nauczyciela, stosunków interpersonalnych oraz klimatu placówki. Pobyt rodzica nie jest ograniczony lub też uzależniony od tzw. dni otwartych w przedszkolu - przedszkole jest otwarte dla rodziców przez cały rok.
          • Baza – bezpieczne, dobrej jakości wyposażenie w sprzęt, zabawki, pomoce dydaktyczne, optymalny dla dzieci mikroklimat potwierdzony badaniami (ogrzewanie podłogowe, mnóstwo zieleni)
          • Wszechstronnie wykwalifikowana kadra pedagogiczna – wszystkie nauczycielki z wykształceniem wyższym kierunkowym oraz kwalifikacjami dodatkowymi uzyskanymi na studiach podyplomowych (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, logopedia z terapią pedagogiczną i glottodydaktyką, sztuka).
          • Pomoc logopedyczna, terapeutyczna oraz inna specjalistyczna dla dzieci ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi, możliwość zapewnienia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy.
          • Bezpłatne zajęcia dodatkowe dla wszystkich dzieci: rytmika, j. angielski, judo
          • Bezpłatne cotygodniowe wyjazdy do Parku Wodnegodla 5 i 6 latków – systematyczne zajęcia z instruktorem, nauka pływania.
          • Organizowanie przedszkolnych uroczystości wzmacniających więzi rodzinne, a także imprez środowiskowych – przedszkole wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej, przekazuje, ocala od zapomnienia zwyczaje i tradycje regionalne, promuje osiągnięcia przedszkola, zdobywa sponsorów oraz sprzymierzeńców dla placówki.

Jakie są nasze przedszkolaki?

• Są pełne inicjatywy, odważne i samodzielne. Chętnie się uczą mają szerokie zainteresowania i wiele talentów,
               • Są kreatywne i pełne fantazji,
               • Odróżniają dobro od zła, mają wiele empatii, są współczujące i bardzo przyjaźnie nastawione do koleżanek i kolegów,
               • Dzięki odpowiednim pochwałom i sposobom wyjaśnienia porażek i sukcesów nasze przedszkolaki mają
          zrównoważony obraz          siebie samych, poczucie pewności i wiary we własne siły.